CSI4 Poznań (VIII Memoriał Macieja Frankiewicza) odbędzie się w dniach 15 do 18 czerwca.

Wysoka ranga, oraz premie finansowe (860 tysięcy złotych) przyciągną na start wielu zawodników ze światowej czołówki, a także wszystkich najlepszych polskich jeźdźców. Kibice w Poznaniu będą mogli podziwiać medalistów olimpijskich, medalistów mistrzostw Świata, Europy i Polski. Każdego dnia odbędzie się konkurs zaliczany do światowego rankingu, a kulminacją sportowych wydarzeń będzie niedzielne Grand Prix z pulą nagród 100 tysięcy euro. Jest to niezwykle prestiżowy konkurs, bowiem zwycięzca oprócz wysokiej premii finansowej, zdobędzie 100 punktów do światowego rankingu. Bardzo atrakcyjnie zapowiada się też sobotnie popołudnie, gdzie oprócz konkursu o Wielką Nagrodę Wielkopolski, zostanie rozegrany Family Cup (sztafeta szybkości), w którym zobaczymy dwuosobowe zespoły rodzinne - rodzeństwa, rodziców z dziećmi czy jeździeckie małżeństwa.

logo csi 300Zawody jeździeckie to imprezy dla całych rodzin, stąd oprócz wydarzeń na najwyższym, światowym poziomie, organizator zadbał o program dodatkowy. Gwiazdą numer jeden tegorocznych zawodów będzie niemiecka grupa Degenrhof pokazująca niesamowitą harmonię pracy pomiędzy człowiekiem, końmi, psami i innymi zwierzętami. Rekomendacją grupy są występy na takich arenach jak CSIO w Akwizgranie, German Masters w Stuttgarcie, CSI5* w Zurichu, International Horse Show w Sztokholmie czy też na największych targach jeździeckich Equitana w Essen. Niedzielny Memoriał Macieja Frankiewicza jak zwykle uświetni Ochotniczy Reprezentacyjny Oddział Ułanów Miasta Poznania. Radosny charakter imprezy podkreśli także występ niezwykle kolorowej Orkiestry Dętej Miasta Swarzędz.

Rywalizacja w CSI Poznań odbywawa się na dużej trawiastej arenie Hipodromu Wola. Miejsce to znane jest z cieszących się dobrą opinią w Europie zawodów CSIO rozgrywanych w latach 1996 – 2008. Hipodrom Wola w Poznaniu ze swoją zabytkową trybuną jest jednym z ładniejszych tego typu obiektów w Europie i jednym z niewielu położonym w środku dużego miasta.  Sam Poznań ma świetne połączenie komunikacyjne praktycznie ze wszystkimi krajami Europy. Miasto było organizatorem wielu prestiżowych imprez sportowych. Zawody Jeździeckie CSI to kolejne wielkie przedsięwzięcie sportowe Poznania.

 

CSI4* Poznań

„To jedne z najlepiej zorganizowanych zawodów na świecie” – powiedział w czerwcu 2013 roku v-ce Mistrz Świata Abdullah Al. Sharbatly.
VIII Memoriał Macieja Frankiewicza odbędzie się w dniach 15-18 czerwca, ponownie w randze czterech gwiazdek. Główny konkurs Grand Prix z pulą nagród 100 000 euro, będzie kwalifikacją do Mistrzostw Europy 2017, a także szansą na punkty do Longines FEI Rankings (grupa B - 100 punktów za pierwsze miejsce). Wyjątkowo zapowiada się pokaz niemieckiej grupy Degenrhof.

Countdown to CSI4* Poznań

Instytucje wspomagające - Supporting institutions

Organizatorzy - Organizers

jumping events

Partnerzy - Partners

tarantevents

Wspierają - Sponsors

andrewex
horseware
peri
Raitech
Primavera
Over Horse
BMW Smorawinski
Quercus

Patroni medialni - Media

Radio ZET
Radio ZET Gold
ClipMyHorseTV
TVP Poznań
TVP Sport
gloswielkopolski
WP
tylkoskoki
gallop
equista
Live to Show TV