Gwiazdą numer jeden tegorocznych zawodów będzie niemiecka grupa Degenerhof pokazująca niesamowitą harmonię pracy pomiędzy człowiekiem, końmi, psami i innymi zwierzętami. Rekomendacją grupy są występy na takich arenach, jak CSIO w Akwizgranie, German Masters w Stuttgarcie, CSI5* w Zurichu, International Horse Show w Sztokholmie czy też największe na świecie targi jeździeckie Equitana w Essen. 

To show, którego nie zobaczysz na codzień. Charakteryzuje go absolutna praca zespołowa pomiędzy końmi, psami i człowiekiem. Precyzja w edukacji, czysta koncentracja, napięcie i harmonia w jednym. Skład pokazu Anny Krüger jest iście międzynarodowy. Brytyjskie owczarki, kaczki biegusy indyjskie, niemieckie konie i sławna „French-Lady”. Metoda treningowa Anny Krüger publikowana była w wielu książkach i filmach. Na swojej ekologicznej farmie w pobliżu Osnabrück (Niemcy) współpracuje ze swoimi „czworonożnymi” pracownikami. Tutaj edukacja zwierząt opiera się na pracy zespołowej i harmonii.

2016 11 13 Show Kruger Maastricht 221

2016 11 13 Show Kruger Maastricht 221

Strefa sztuki

Vera Kobylińska - artystka której pasją oprócz sztuki są konie. Widać to nie tylko w jej stylu życia, pracach, ale też w jej… nazwisku. Artystka z wyboru i genetycznego powołania, kontynuuje rodzinne tradycje po dziadku Szymonie Kobylińskim. Maluje, rzeźbi i rysuje najchętniej zwierzęta, a przede wszystkim konie. To one królują nie tylko na płótnach w jej pracowni, ale i na padokach za domem.

normandie

normandie

Adam Siałkowski - twórca, malarz, hodowca i trener. Zadebiutował w roku 1985 wystawą Leathry Vision we Wiedniu. Bohaterami jego prac często są konie, jako stworzenia pełne magii. Narodziny tych zwierząt, jako piątego żywiołu zostały oparte na wzorcu odwiecznej walki dobra ze złem. Jak mówi sam artysta, konie ma w swoim sercu i sztuce. To właśnie z codziennego kontaktu z tymi zwierzętami i przyrodą czerpie natchnienie do kolejnych prac.

annale3 crop

annale3 crop

Artur Bieńkowski - absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie, wydziału zootechniki, instruktor jeździectwa. Pracuje w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim, jest również inicjatorem wielu imprez sportowo-kulturalnych zarówno zawodów, jak i koncertów i wystaw. Tam w otoczeniu pięknych janowskich koni i niezwykłego krajobrazu nadbużańskich łąk i pól szuka inspiracji fotograficznych.

DSC 6061

DSC 6061

Ricardo Mościcki - tworzy obrazy począwszy od grafiki, poprzez malarstwo, rysunek, fotografię, po ostatni etap jakim jest film. Inspiruje go piękno, a w ostatnim czasie konie. Stworzył kilka filmów i reportaży wspólnie z portalem TylkoSkoki.pl.

Zawody CSI w Poznaniu będą siódmym Memoriałem Macieja Frankiewicza, zmarłego przed kilku laty v-ce prezydenta Miasta Poznania, który był propagatorem sportu, jeździectwa i historycznej tradycji ułańskiej. Wręczenie nagrody zwycięzcy Memoriału odbędzie się w asyście Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania. Jak zawsze przy tej okazji ułani zaprezentują swoje umiejętności.

memorial

memorial

Szczegółowe godziny pokazów znaleźć można z zakładce program.

CSI4* Poznań

„To jedne z najlepiej zorganizowanych zawodów na świecie” – powiedział w czerwcu 2013 roku v-ce Mistrz Świata Abdullah Al. Sharbatly.
VIII Memoriał Macieja Frankiewicza odbędzie się w dniach 15-18 czerwca, ponownie w randze czterech gwiazdek. Główny konkurs Grand Prix z pulą nagród 100 000 euro, będzie kwalifikacją do Mistrzostw Europy 2017, a także szansą na punkty do Longines FEI Rankings (grupa B - 100 punktów za pierwsze miejsce). Wyjątkowo zapowiada się pokaz niemieckiej grupy Degenrhof.

Countdown to CSI4* Poznań

Instytucje wspomagające - Supporting institutions

Organizatorzy - Organizers

jumping events

Partnerzy - Partners

tarantevents

Wspierają - Sponsors

andrewex
horseware
peri
Raitech
Primavera
Over Horse
BMW Smorawinski
Quercus

Patroni medialni - Media

Radio ZET
Radio ZET Gold
ClipMyHorseTV
TVP Poznań
TVP Sport
gloswielkopolski
WP
tylkoskoki
gallop
equista
Live to Show TV