podium

podium

Grand Prix zaliczane do światowego rankingu grupy B, będące kwalifikacją do Światowych Igrzysk Jeździeckich i przyszłorocznych mistrzostw Europy wygrała reprezentantka Czech, Emma Augier De Moussac na klaczy Diva. Andrzej Opłatek na El Campie zajął drugie miejsce, Wojciech Wojcianiec na Chintablue był czwarty.

Parkur ustawiony na poziomie 160 cm bezbłędnie pokonało sześć spośród trzydziestu sześciu par. Ku radości zgromadzonych na Hipodromie Wola kibiców, wśród nich było dwóch Polaków: Wojciech Wojcianiec na Chintablue i Andrzej Opłatek na El Campie. Ostatecznie, podwójnie bezbłędne konto udało się utrzymać trzem zawodnikom. Najlepszy wynik uzyskała Emma Augier De Moussac na Divie. Tym samym, amazonka reprezentująca Czechy po raz pierwszy w swojej karierze sięgnęła po trofeum czterogwiazdkowego Grand Prix.

 P4I0682

P4I0682

- Wiele razy byłyśmy z Divą na drugim miejscu, ale nigdy nie udało się stanąć na najwyższym stopniu podium, także bardzo się cieszę, że tu udało się wygrać. Chciałam w rozgrywce pojechać jak najszybciej, by wymusić na rywalach bardziej nerwową jazdę. Parkur był techniczny i duży, jednak moja klacz jest bardzo utalentowana i dziś dała z siebie wszystko - powiedziała Emma.

Drugie miejsce wywalczył mistrz Polski młodych jeźdźców, Andrzej Opłatek na wyhodowanym w Polsce koniu El Camp.

- Najbardziej zależało mi na płynnym przejeździe i myślę, że dosyć mi się to udało. Do ostatniej przeszkody mogłem trochę bardziej zaryzykować, ale przytrzymałem El Campa i zakończyłem drugim miejscem. Parkur podstawowy był wymagający - mało miejsca na oddech, norma czasu była dosyć wymagająca, a przeszkody wysokie, także było co robić. El Camp mimo swojego wieku jest w bardzo dobrej formie, chciał skakać i czułem, że walczy razem ze mną - powiedział Andrzej Opłatek. 

Trzecie miejsce zajął Emile Karim Fares (LBN) na wałachu Captain Z. Wojciech Wojcianiec na Chintablue z jedną zrzutką w rozgrywce zajął czwarte miejsce.

Małe Grand Prix na poziomie 135 cm wygrał Abdullah AlSharbatly na wałachu Lord of Arabia. Drugi był Tomasz Gogołek na Coronita 4, a trzeci Jan Vinckier (BEL) na koniu Qantas. 

Grand Prix Pony wygrała Aleksandra Osuch na klaczy Rosa.

 75I8345

75I8345

Ostatni konkurs zawodów Last Chance wygrała Czeszka. Sara Vingralkova wystartowała na znanej ze startów pod Mściwojem Kieconiem klaczy Celana Z. Drugi był Piotr Morsztyn na Casquin, a trzeci Abdullah AlSharbatly na Barcelonie. 

Wyniki TUTAJ

Fot. Holcbecher

Countdown to 4FOULEE 2019