DSC09137

DSC09137

Za nami pierwszy dzień międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody CSI4* Poznań. W najważniejszym konkursie triumfował Włoch, w średniej rundzie Polak - Krzysztof Ludwiczak.

W najważniejszym konkursie dnia, czyli dużej rundzie 145 cm zaliczanej do światowego rankingu, zdecydowanie najlepszy wynik uzyskał reprezentant Włoch, Emilio Bicocchi. Dosiadał on 8-letniej klaczy Faliane W, z którą ustanowił czas 64.43 sekundy.

- Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego zwycięstwa. Faliane dziesięć dni temu wygrała konkurs na CSIO5* w Rzymie, teraz wygrywa na CSI4* w Poznaniu. Widzę, że to jej czas i prezentuje bardzo dobrą formę. Ten koń ma dopiero 8 lat. Parkur był interesujący i dobrze dobrany by przygotować konie na jutrzejszą dużą rundę i niedzielne Grand Prix - powiedział Emilio Bicocchi.

Ponad dwie sekundy za nim uplasowała się Emma Augier De Moussac z Czech, na klaczy Diva. Trzecia była reprezentantka Włoch, Giulia Martinengo Marquet na Courage Des Fegie. 

Dobrze w tym trudnym konkursie zaprezentowali się Polacy. Zaraz za podium był Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni, a w pierwszej dziesiątce bezbłędne przejazdy zanotowali także Adam Grzegorzewski na wałachu Zazou Szumawa i Mściwoj Kiecoń na koniu Cedrick 11.

DSC08142

DSC08142

Licznie obsadzony konkurs średniej rundy 140 cm ku radości zgromadzonych kibiców wygrał reprezentant Polski, Krzysztof Ludwiczak na klaczy Queen La Balou.

- Każde zwycięstwo na zawodach czterogwiazdkowych cieszy zawodnika, tym bardziej, że jest to klacz dość młoda, 9-letnia. Był to idealny konkurs dla niej, wszystko wyszło bardzo dobrze i udało się zwyciężyć - powiedział Krzysztof Ludwiczak.

Drugie miejsce również należało do Polaka, Mściwoja Kieconia i klaczy Digisport Satisfaction. Na trzecim miejscu uplasował się Emilio Bicocchi na wałachu Easy Time De Villa D’Arto.

DSC07888

DSC07888

Abdullah AlSharbatly (KSA) na Lord of Arabia okazał się najlepszy w małej rundzie 130 cm. Drugie miejsce zajął Jan Vinckier (BEL) na koniu Qantas, a trzecie Juliana Suska na klaczy Gilea.

W konkursie dla młodych koni najlepsza okazała się klacz Hayley pod reprezentantem Turcji, Omerem Karaevli.

- Był to bardzo dobry parkur dla 6-latków. Hayley po raz pierwszy startowała na trawie, nie ma też doświadczenia w międzynarodowych zawodach, także to zwycięstwo bardzo mnie cieszy. Uważam, że Poznań to idealne miejsce dla młodych koni, które chcą nabrać doświadczenia - powiedział Omer Karaevil.

Drugie miejsce zajął Wild Hunter, który startował pod Jarosławem Skrzyczyńskim, a trzecie wywalczyła para Sławomir Uchwat i Haston Nita. 

W piątek początek konkursów o 9.30, a najważniejszy z nich (155 cm, pula 50 000 euro) rozpocznie się o 17.00.

Wyniki TUTAJ

Wszystkie konkursy rozegrane w czwartek można obejrzeć na stronie CSI4* Poznań TUTAJ

Fot. Asia Bręklewicz

Countdown to CSI4* Poznań